Artist
http://artist.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Demolarımız
 Videolarımız
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
ARTİST, önceki ismiyle Transparan, eski arkadaşlar Gökhan, Emre ve Onur tarafından 2004'te kuruldu. Kemancı, Bronx, Shaft, Studio Live gibi birçok mekanda sahne aldılar.

2005'in sonbaharında ise grup artık bestelerini kaydetme ve kendi şarkılarıyla yola devam etmek için beste çalışmalarına ağırlık verdi. Beste çalışmalarındaki fikir ayrılıkları sonucunda grupta revizyona gidildi ve davulda Çağan TEPİLTEPE, vokalde ise Berkem BİLGİN gruba dahil oldu.

Transparan, 2006 senesinde çeşitli mekanlar, organizsayonlar ve üniversite konserlerinde sahne aldı.

Grup, 2007 Şubat'ında ise "Nerede Kaybettim Seni" adlı parçasına klip çekti. Amatör klasmanda çekilen klip ulusal TV'lerde gösterilmiş olup klip şarkısı da ulusal radyo kanallarında defalarca yayınlandı.

2007'de Kemancı'da programlarına devam eden grup, 2008 yılı itibariyle grup elemanlarının askerlik ve eğitim görevlerini tamamlaması için bir süre müziğe ara verdi.

2011 yılı sonunda ise ARTİST ismiyle tekrar birleşen grup, vokalde Berkem BİLGİN, gitarlarda Emre ÇETECİ ve Gökhan KARAKUŞ, bas gitarda Onur TALAS ve davulda Çağan TEPİLTEPE'den oluşan orjinal kadrosuyla albüm çalışmasına devam etmektedir..